Przeskocz do treści

Koncert dla Pokoju, Rzym 16.03.2024

Dla POKOJU na ŚWIECIE

Na wzniosłe wydarzenie dla Pokoju na Świecie z Delegacją Światowego Kongresu Polaków do Wiecznego Miasta poleciałam i na Koncert z tak ważnym przesłaniem, pod Honorowym Patronatem RP w Rzymie, z zaszczytem i przyjemnością się udałam.

To wspaniałe spotkanie z Polonią i potrzeba zjednoczonego świata, mocno Nas utwierdziła, że w takich Zjazdach jest Ich niezłomna wola, oraz ogromna siła.

To niezapomniany wieczór był, który Nam wszystkim serca złączył, a wybór miasta z historią i jej zabytkami oraz piękna świątynia, w której się odbył, to wzniosłe przesłanie połączył. Wywołano w Nas emocje, refleksje i nadzieje na lepszy, zjednoczony świat, w którym człowiek człowiekowi byłby niczym brat.

Nasze serca mocno biły, w jeden rytm się zjednoczyły, a piękne głosy niosły przesłanie pokoju i nadzieję na świat solidarności i jedności całkowicie inny od wojen rzeczywistości. Atmosfera harmonii i wzajemnego szacunku była tak silna i wspaniała, że długo jeszcze w naszych sercach po koncercie brzmiała.

Nim więc nam uciekną kolejne lata, znajdźmy choć małą drogę do lepszego świata, bo nie musi to być stumilowy skok, zróbmy chociaż jeden maleńki krok. POKÓJ NA ŚWIECIE, to najważniejsza rzecz, aby do niego dążyć, trzeba siłę i nadzieję mieć ONE przecież są w NAS, a łączyć się w dążeniu do tego istotnego celu najwyższy już czas.

Atrakcji również nie brakowało, wracać wcale nam się nie chciało, w pięknym Domu mieszkałyśmy cudne widoki z tarasu miałyśmy, kwiaty kwitły dokoła, bo to we Włoszech wiosenna pora. Różne też przygody były, takie, że nawet nam się nie śniły, dni intensywnie spędzałyśmy Rzym i Watykan zwiedzałyśmy. Szczątki Imperium, budowle i arcydzieła, podziwiałyśmy, bo to symbole przeszłości, historia przemijania ziemskich cywilizacji i refleksji ludzkich dokonań, dla potomności.

Autorka KRYSTYNA KASPERSKA Konsultant Światowego Kongresu Polaków ds. POLONII KANADYJSKIEJ

Światowy Kongres Polaków na Koncercie dla Pokoju w dniu 16.03.2024 r. w Rzymie.

Skład delegacji

dr Krystyna Krzekotowska

Wiceprezes Światowego Kongresu Polaków

Mecenas Jolanta Stępień Konsultant ds. PRAWA POLONII Światowego Kongresu Polaków

Elżbieta Tyska KURATOR WYSTAWY Polonijnego Artysty Plastyka Tadeusza "PORTRETY SŁYNNYCH POLAKÓW" KONSULTANT DS KULTURY ŚWIATOWEGO KONGRESU POLAKÓW

PROF. KRYSTYNA KASPERSKA DS.POLONII Kanadyjskiej Koncert dla Pokoju pod Honorowym Patronatem Ambasady RP w Berlinie

Koncert zorganizowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Polonijne.