Przeskocz do treści

Forum Światowego Kongresu Polaków

Nasze stowarzyszenie działa od roku 2017.   Obserwujemy  techniczne trudności i ograniczenia  dla spokojnej debaty polskiej społeczności  jakie występują na korporacyjnych platformach Facebook i Twitter.  Zasada pojedynczego strumienia informacji na tych platformach zmusza do ciągłego przerzucania olbrzymiej ilości postów aby dotrzeć do interesującego tematu. Dotarcie do interesującej informacji jest dlatego bardzo utrudnione.  Uczestnicy są zmuszani do ciągłego wertowania platform w poszukiwaniu interesujących dla siebie informacji.

Na naszym forum  dane tematy są b. łatwo wyszukiwalne.  Możesz każdorazowo zaprenumerować tylko dany temat (wątek)  lub autora. Możesz zaprenumerować powiadomienia o nowych postach w danym temacie albo o odpowiedziach na twój post. Możesz też śledzić wypowiedzi konkretnych autorów.

Uważamy, że taka organizacja forum spowoduje, że dyskusje staną się bardziej uporządkowane i w związku z tym będą prowadziły do grupowych konsensusów.  Wnioski,  pomysły czy projekty czy programy działania będą znacznie łatwiejsze do wypracowania niż na tradycyjnych platformach korporacyjnych.

Jeśli chodzi o tematykę to interesujące jest wszystko co leży na sercu Polonii i Polakom na świecie.  Tematy ustalą sami uczestnicy w zależności od zainteresowań i aktywności.  Jednak ze względu na małą pojemność serwera wszelkie zdjęcia i filmiki  mogą być tu udostępniane jedynie w postaci linków. Jedynym ograniczeniem jest przestrzeganie  prawa i obowiązującego regulaminu. 

Zwracamy uwagę, że zastosowana konfiguracja forum umożliwia np. specjalizację zainteresowań i nie wymaga uczestnictwa we wszystkich tematach. Dlatego zasoby kompetencji i  zainteresowań  będą mogły tu tworzyć się  w bardziej naturalny sposób niż na skomercjalizowanych platformach społecznościowych.

Zachęcamy do wypróbowania z pożytkiem dla wszystkich tego narzędzia.  Zdobyte doświadczenie pozwoli na wprowadzanie ulepszeń!