Przeskocz do treści

FORUM POLEK AKTYWISTEK – SPOTKANIA KOBIET PONAD GRANICAMI I PONAD PODZIAŁAMI

FORUM POLEK AKTYWISTEK – SPOTKANIA KOBIET PONAD GRANICAMI I PONAD PODZIAŁAMI

pod patronatem Światowego Kongresu Polaków

  SUPER BABKI AKTYWISTKI

W dniu 7.07.2020 r. w siedzibie Światowego Kongresu Polaków odbyło się spotkanie  Grupy Inicjatywnej utworzenia FORUM POLEK  AKTYWISTEK (FPA), które w różnych miejscach ( nie wyłączając małych miejscowości) będzie się odbywać cyklicznie, przyczyniając się do pogłębienia współpracy z organizacjami pozarządowymi i samorządem, z uwzględnieniem także Polonii.

Beata Piworowicz, prezes Stowarzyszenia DAMY RADĘ wyszła z inicjatywą zorganizowania pierwszego Forum – spotkania Super Babek Aktywistek. w dniu  17.07.2020 r. w Karniewie w godz. 10.00 – 20.00.

Przekażemy sobie wzajemnie i wszystkim ludziom dobrą energię i zachęcimy do wzmożenia naszej aktywności ,  stwierdziła Pani Prezes Beata Mirska.

 Inicjatywa ta spotkała się z pełnym poparciem  Grupy Inicjatywnej,  w tym ze strony aktywistek z Gdańska na czele z Panią Ireną Buczyńską, Prezesem Federacji  ds. Osób z Niepełnosprawnościami, Konsultanta Światowego Kongresu Polaków ds. Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

 Uznano zgodnie,  że potrzebne są cykliczne spotkania tego typu, na których w swobodnej i przyjacielskiej atmosferze, aktywne Polki mogłyby wymieniać doświadczenia i myśli – ponad podziałami i ponad granicami.

Potrzebne są one zwłaszcza TERAZ, W SYSTUACJI, GDY Koronawirus sprawił, że otoczenie stało się depresyjne i pozbawione energii.

Wychodzimy zatem naprzeciw, przekazując pozytywną energię i chęć do działania, stwierdziły uczestniczki Grupy Inicjatywnej.

Koordynacji projektu oraz organizacji  pierwszego  inauguracyjnego spotkania podjęła się  – z  wsparciem  Grupy Inicjatywnej –  pomysłodawczyni Pani Prezes Beata Mirska i  Stowarzyszenie Damy Radę, mające ogromny dorobek w pracy społecznej, zwłaszcza na rzecz kobiet i zapobiegania społecznemu wykluczeniu.

Pierwsze  spotkanie FORUM POLEK AKTYWISTEK  pod nazwą FAJNE BABKI AKTYWISTKI  odbędzie się w  miejscowości Karniewo,  ul. Kolonia 9

w dniu 17.07.2020 od godziny 10.00 – 20.00.

Serdecznie zapraszamy

Przybywajcie dziewczyny!

Wstęp wolny!

https://www.facebook.com/events/344166746589188/  – wydarzenie na fb

 Serdecznie pozdrawiamy

Beata Piworowicz

Prezes Stowarzyszenia Damy Radę

tel. 795590555

dr Krystyna Krzekotowska

Prezes Światowego Kongresu Polaków

www.swiatowykongrespolakow.pl

tel.. 603996408

Jacek Gancarson

Wiceprezes Światowego Kongresu Polaków

Konsultant ds. Strategii dla Polski

Tel. 795741754