Przeskocz do treści

Polonijne spotkanie w Internecie

Także w tym roku wspólnie z Panem red. Markiem Traczykiem  prezesem Stowarzyszenia Polskich Mediów zapraszamy jak najszersze grono do wspólnego odśpiewania*** Mazurka Dąbrowskiego – naszego hymnu narodowego, który jednoczy Polaków w kraju i za granicą,
 
Zainteresowani tym wydarzeniem są niewątpliwie sympatycy Światowego Kongresu Polaków, uczestniczący w wydarzeniach, takich jak Światowy Kongres Polaków na Zamku Królewskim w Warszawie, Światowy Bal Polaków  w Pałacu Kultury i Nauki oraz  bilateralne  i międzynarodowe konferencje. w tym polskie i polonijne media, tak licznie przybywające na wydarzenia Światowego Kongresu Polaków.
 
Proszę o umieszczenie informacji o tym wydarzeniu na stronie www.swiatowykongrespolakow.pl, co zachęci do uczestnictwa przedstawicieli Klubów poselskich, będących adresatami apelu Światowego Kongresu Polaków a także współpracujące z nami liczne organizacje pozarządowe i  środowiska polonijne, z którymi mamy szczególnie owocną współpracę (w tym  Kongres Polonii Szwedzkiej. Amerykańskiej, Niemieckiej i Kanadyjskiej).
 
Wszystkich serdecznie proszę o jak najszersze popularyzowanie tego wartościowego, patriotycznego wydarzenia ponad podziałami.
 

Serdecznie pozdrawiam

dr Krystyna Krzekotowska
Wiceprezes Światowego Kongresu Polaków
www.swiatowykongrespolakow.pl

  tel. 603996408

Polonia śpiewa dla pokoju na świecie
1 maja 2022 roku o godzinie 15:00 (CEST)

Tegoroczny Dzień Polonii i Polaków za Granicą chcielibyśmy uczcić w sposób wyjątkowy.

Z tej okazji zapraszamy Państwa do wspólnego odśpiewania*** Mazurka Dąbrowskiego – naszego hymnu narodowego, który jednoczy Polaków w kraju i za granicą, pomimo odległości, która nas dzieli.

W tym roku nasze serca zwrócone są szczególnie w stronę Polaków mieszkających w Ukrainie, to im dedykujemy to wydarzenie. Tego dnia im dedykujemy wszelkie nasze życzenia, pamięć i wyrazy solidarności. O błogosławieństwo dla Polaków i Polonii poprosiliśmy  duchownych Kościoła Katolickiego na Ukrainie.

Kochani, bardzo serdecznie  zapraszam Was do wzięcia udziału w tym wydarzeniu; proszę o zgłoszenie za pośrednictwem formularza:

http://polonia.szef.co/formularze/mazurek-dabrowskiego

Taka forma zgłoszeń pozwoli uniknąć przypadkowości. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail prześlemy link do wideokomunikatora Avaya.

Bądźmy tego dnia jedną, wielką rodziną!

Prosimy także o zapraszanie znajomych Polaków rozporoszonych po świecie do łączności z nami, niezależnie od miejsca przebywania.

Wspólne internetowe odśpiewanie hymnu państwowego odbędzie się 1 maja 2022 roku o godzinie 15:00.

Tak świętowaliśmy Dzień Polonii rok temu >>>

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu e-mail: sekretariat@polonia.co

Serdecznie zapraszam!

Marek Traczyk
Wasz
Padre Direttore

*** Mamy nadzieję,  że  ta piękna idea doczeka się w kolejnych latach odpowiedniego operacyjnego zaplecza technicznego dla zapewnienia niezbędnej przepustowości i synchronizacji łączy internetowych o czym w zeszłym roku uprzedzał Światowy Kongres Polaków.  Dopóki to nie nastąpi  można nadal  realizować wariant  internetowego  wideospotkania Polaków z całego świata.