Przeskocz do treści

ŚKP wita mec Marię Szonert Binienda

9 maja  2019 r. pani Maria Szonert-Binienda  b. wiceprezes Kongresu Polonii Amerykańskiej na spotkaniu w redakcji Polityki Polskiej  przedstawiła referat na temat: „Stan obecny Polonii amerykańskiej”. 

w dniu 13 maja 2019 r. pani mec. Maria Szonert-Binienda spotkała się z panią dr Krystyna Krzekotowską, wiceprezesem Światowego Kongresu Polaków i panią red. Małgorzatą Wilkus.

W nawiązaniu do wcześniejszego spotkania  w  siedzibie Światowego Kongresu Polaków z Panem Sławomirem Plattą (Stany Zjednoczone) Jackiem Gancarsonem (Szwecja), Prezesem Światowego Kongresu Polaków  mec. Stefanem Hamburą (Niemcy), dr Krystyna Krzekotowską (Polska) oraz  Bogusławem  Falkowskim (Ambasadorem Honorowym Kongresu Polonii Kanadyjskiej)   omówiono potrzebę  zacieśniania współpracy,   w szczególności w ramach Światowej Akademii Prawa oraz Zespołu Interwencyjno-Prawnego w celu  lepszej ochrony praw  Polaków  w kraju na na całym świecie. 

Wymieniono także poglądy na temat wspierania Polaków w wyborczych kampaniach do samorządu terytorialnego oraz do parlamentu RP.