Przeskocz do treści

Krzekotowska: mieszkańcy stolicy potrzebują prezydenta spoza układu partyjnego

Dr Krystyna Krzekotowska została oficjalną kandydatką Światowego Kongresu Polaków na stanowisko prezydenta Warszawy: „Wybór między PiS a opozycją jest wyborem między mniejszym a większym złem. Zmiana wymaga niestrudzonej pracy uzdolnionych, wrażliwych i wolnych od urzędniczej znieczulicy fachowców. To właśnie chcemy zapewnić Warszawiakom” – mówi kandydatka.

Jak zapewnia Krzekotowska najważniejszym wyzwaniem stojącym przed Warszawą jest usunięcie urzędniczej mitręgi i bezduszności oraz zniesienie barier dla rozwoju gospodarczego stolicy. „Chcemy działającej komunikacji, dostępu do lekarzy i terenów zielonych, uwzględnienia potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych oraz przywrócenia gminom ich dawnych uprawnień”.

Krzekotowska zaznacza, że problemem szczególnie dla niej ważnym jest ochrona mieszkańców bezprawnie pozbawianych własności lub statusu lokatora komunalnego: „Jestem ekspertką w dziedzinie prawa mieszkaniowego oraz radcą prawnym miasta i spółdzielni z wieloletnim doświadczeniem. Daje to mi i mojemu zespołowi fachowców kompetencje, aby rozwiązać problemy mieszkaniowe w stolicy”.

Zdaniem kandydatki ŚKP mieszkańcy stolicy potrzebują prezydenta spoza utrwalonego układu partyjnego: „Warszawa potrzebuje kandydata, który zamiast skupić się na interesach partyjnych, będzie dbał o interesy jej mieszkańców. Jestem zdeterminowana, aby stać po stronie mieszkańców Warszawy” – przekonuje.

Dr Krystyna Krzekotowska jest doktorem nauk prawnych, wykładowcą w katedrze Prawa Cywilnego na Uczelni Łazarskiego oraz na niemieckich uczelniach. Specjalizuje się w dziedzinie prawa mieszkaniowego.

Stypendystka DAAD oraz Instytutu Maxa Plancka w Monachium. W latach 1998-2001 była Radcą Ambasady Polskiej w Berlinie. Ekspertka parlamentarna w pracach nad reformą prawa mieszkaniowego. Wieloletni adiunkt i kierownik Zakładu Prawa Cywilnego w Instytucie Badania Prawa Sądowego Ministerstwa Sprawiedliwości. Ekspertka Urzędu Polityki Mieszkaniowej m. st. Warszawy oraz wiceprzewodnicząca Komisji Dialogu Społecznego m. st. Warszawy. Autorka licznych książek i innych publikacji w dziedzinie prawa mieszkaniowego i spółdzielczego.