Przeskocz do treści

Izabela Kopeć Konsultantem ds. Kultury Światowego Kongresu Polaków

(od lewej) Izabela Kopeć, Krystyna Tarasiuk, Krystyna Krzekotowska

Żyjemy w czasach, jak to pisał niegdyś Nietzsche, „w których kulturze grozi, że zginie od środków kultury”. Zatem dobrze jest, że są wśród nas perełki osadzone mocno w tradycjonalizmie, niepoddające się trendom czasów, w których przyszło im zaistnieć.
Niezwykle miło nam poinformować, że do naszego grona konsultantów dołączyła Izabela Kopeć, mecenas kultury, absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale wokalnym o specjalizacji wokalno-aktorskiej i oratoryjno-kantatowej. mezzosopran liryczny.

W 2011 roku z okazji beatyfikacji Jana Pawła II nagrała z Amedeo Minghi -kompozytorem i śpiewakiem włoskim , utwór pt: Un uomo venuto da molto lontano („Człowiek, który przyszedł z daleka”). Również w tym roku Izabela koncertowała w Polsce z repertuarem House Opera Diva. W latach 2006–2008 wyprodukowała utwory na kolejną płytę „Inspiracje” i utwory koncertowe. Nagrała także wokalizy do muzyki filmowej Piotra Mikołajczaka. We współpracy z Donem Conroux, Philem Gruberem i innymi specjalistami kształciła się w terapeutycznych zastosowaniach muzyki. Nagrała dwie płyty relaksacyjne „Między niebem i ziemią” i „Bractwo Aniołów”. Jest autorką i wykonawczynią koncertów terapeutycznych i relaksacyjnych wraz z zaproszonymi muzykoterapeutami. W 2003 roku współpracowała z kompozytorem Christopherem de Voise w Nowym Yorku. Zaowocowało to nagraniem utworów „Spanish rommance” i „Hommage a Satie”. Utwory zostały wykorzystane w filmie Macieja Dowgiałły pt. „Pankosmodios” zaprezentowanym w Cannes. W tym samym roku wykonała w Bazylice Gdańskiej „Stabat Mater” – współczesną kompozycję de Voise na chór, orkiestrę i głos solo – w Międzynarodowym Koncercie na 25.-lecie Pontyfikatu Jana Pawła II. W 2005 roku nagrała w Londynie we współpracy z producentem Peterem Haywoodem utwór „My Love”, łączący operowy wokal z najnowocześniejszym brzmieniem clubbingowym. Gościnnie na klawiszach zagrał Keith Emerson. Piosenka ukazała się na dwóch albumach: „Hotel St. Tropez”, „Cafe Krishna” dystrybuowanych w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Warto również na koniec wspomnieć, że Izabela Kopeć jest również społecznikiem o ogromnym sercu. Dowiodła tego, wielokrotnie uczestnicząc w kampaniach społecznych i charytatywnych na rzecz przeciwdziałania społecznemu wykluczeniu. 

Więcej informacji na temat naszej wspaniałej konsultantki znajdą Państwo tu