Przeskocz do treści

Hambura: mam nadzieję że pan Tusk będzie miał odwagę spojrzeć im w oczy

fot. PolskieRadio.pl

Przełomem jest to, że prace Prokuratury Krajowej, jak i podkomisji smoleńskiej się toczą i jest zbierany ogromny dodatkowy materiał dowodowy – powiedział prezes Światowego Kongresu Polaków, podczas rozmowy z Markiem Skalskim, dziennikarzem Portalu PolskiegoRadia.pl.

Ważne jest to, że następują kolejne ekshumacje i sekcje zwłok ofiar – dodał. Jest diametralnie różne podejście przede wszystkim w zakresie uwzględniania wniosków składanych przez strony – zaznaczył Hambura. Jest zdecydowanie większa empatia, większe zrozumienie dla rodzin, dla sprawy – doprecyzował pełnomocnik rodziny Anny Walentynowicz.

W rozmowie z PolskimRadiem.pl mecenas Hambura podkreślił również, że prawdziwym kamieniem milowym w toczącym się śledztwie smoleńskim będą fakty, ustalone podczas przesłuchania Donalda Tuska. Były szef polskiego rządu będzie zeznawał przed warszawskim sądem okręgowym na okoliczność procesu toczącego się w sprawie zaniedbań byłego szefa kancelarii premiera –  Tomasza Arabskiego.
Przesłuchanie zaplanowane jest na 23 kwietnia 2018 roku.

Mam nadzieję, że pan Tusk będzie miał odwagę i pokaże się w polskim sądzie. Będą tam rodziny ofiar i mam nadzieję, że pan Tusk będzie miał odwagę spojrzeć im w oczy – zaznaczył mec. Hambura.

Więcej: https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2087231,Mecenas-Stefan-Hambura-mam-nadzieje-ze-pan-Tusk-bedzie-mial-odwage-i-pokaze-sie-w-polskim-sadzie

źródło: PolskieRadio.pl