Przeskocz do treści

Hambura: Krystyna Krzekotowska kandydatką ŚKP na Prezydenta Warszawy

Odtwórz wideo

Przyjaciele mówią o niej „dusza człowiek”, zawsze gotowa do niesienia pomocy prawnej potrzebującym.

Kim jest ta niezwykle zaangażowana społecznie, zdeterminowana kobieta, która nie szczędziła nigdy ani słów, ani wiedzy tym, którzy liczyli na jej pomoc, fachową poradę czy życzliwe słowo. Kobieta, którą 10 lutego 2018 roku mec. Stefan Hambura, prezes ŚKP, ogłosił kandydatką Światowego Kongresu Polaków na urząd Prezydenta m.st. Warszawy

Wykładowca w Katedrze Prawa Cywilnego i kierownik Studiów Podyplomowych Uczelni Łazarskiego oraz na Niemieckich Uczelniach Wyższych. Stypendystka DAAD oraz Instytutu Maxa Plancka w Monachium i Hamburgu. Kierownik Studiów Podyplomowych Zarządzania Nieruchomościami, Pośrednictwa w Obrocie Nieruchomościami i Wyceny Nieruchomości.
Autorka rozlicznych publikacji, książek, artykułów w prasie specjalistycznej, w dziedzinie prawa mieszkaniowego i spółdzielczego. Wymieńmy kilka tych pozycji „Własność budynków i lokali”, „System Prawa Mieszkaniowego”, „Spółdzielcze prawo do lokal”, „Eksmisja z lokali mieszkalnych”, „Prawo lokalowe z komentarzem”, „Spółdzielcze Prawo Mieszkaniowe w orzecznictwie Sądu Najwyższego”. Swoją obszerną wiedzą dzieliła się z internautami m.in. za pośrednictwem Portalu Polska Mówi, materiały z cyklu „mieszkaj świadomie” udostępniliśmy Państwu tu.

Ponadto dr Krystyna Krzekotowska w latach 1998 – 2001 pełniła funkcję Radcy Ambasady Polskiej w Berlinie. Zasiadała jako ekspert parlamentarny podczas prac nad reformą mieszkalnictwa. Przez wiele lat była radcą prawnym m.in. prezydenta miasta i spółdzielni mieszkaniowych, wieloletnim adiunktem i kierownikiem Zakładu Prawa Cywilnego w Instytucie Badania Prawa Sądowego Ministerstwa Sprawiedliwości. Odznaczona licznymi dyplomami za działalność społeczną i charytatywną oraz za zasługi w dążeniu do efektywnej współpracy międzynarodowej.
Więcej