Przeskocz do treści

Dr Krzekotowska: Dlaczego pan Trzaskowski nie zrealizował dotychczas żadnego ze swoich pomysłów? Przecież możliwości miał.

Red. Anna Żurek: Mówi Pani o sobie tak – „jestem dobrym kandydatem, bo nie obciążają mnie partyjne interesy, dlatego wszystkie siły które mam mogę poświęcić pracy na rzecz ludzi” – Czy to dlatego Pani kandydatura może stanowić dobrą alternatywę dla kandydatów opozycji oraz PiS-u?

Dr Krystyna Krzekotowska: Jak najbardziej, Pani redaktor. Przede wszystkim będzie to dobre wyjście dla wyborców, którym nie odpowiada żadna z obecnych opcji. Już to samo jest dobre, a poza tym, rzeczywiście partyjni kandydaci są obciążeni właśnie tymi partyjnymi dyrektywami. Oni nie mogą się nawet skupić, choćby chcieli, na rzeczywistych problemach mieszkańców Warszawy, bo muszą przede wszystkim myśleć o interesach partyjnych.

: Czy to Pani zadaniem jest coś takiego, że nie mogą w bardziej ludzki sposób podchodzić do pewnych problemów, o których zaraz powiemy, bo Pani jest taką osobą, która do działalności społecznej przykłada dużą wagę?

KK: Nie tylko, że nie mogą, ale nie potrafią. Dlatego, że to wymaga pewnych treningów, wymaga pracy, bezpośrednio pracy z ludźmi, wczuwania się w ich sprawy. Potrzeba również osobistej odwagi do stawania przeciw władzy, która wykorzystuje swoją przewagę w sporze z obywatelem, a partyjny kandydat nie ma nawet szansy przetrenować czegoś podobnego, bo jest cały czas skupiony na tym jak służyć swojej partii, a nie na tym jak służyć obywatelom.

: Właśnie, o tych partyjnych kandydatach zaraz porozmawiamy. Nie wiemy jeszcze kto będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości, kandydatem prawicy. Mówi się o wiceministrze sprawiedliwości, panu Patryku Jakim i marszałku Karczewskim, czy Pani zdaniem są oni w stanie pokonać Rafała Trzaskowskiego w wyborach?

KK: Osobiście nie bardzo lubię się wypowiadać o kontrkandydatach. Wolałabym mówić o tym co chcę sama zrobić. Natomiast jeżeli Pani redaktor naciska i pyta wyraźnie, to powiem tak, że kandydat Platformy Obywatelskiej może nawet ma dobre pomysły, tylko jest mało wiarygodny. Dlaczego nie zrealizował dotychczas żadnego z tych pomysłów, mimo że miał możliwości zarówno jako szef kampanii wyborczej obecnej pani prezydent, jak również jako działacz i aktywista tej samej partii?

Więcej: tutaj

Źródło: http://warszawa.tvp.pl/